Duyanları görenleri hayrete düşürdü

AYDIN’da karnı ağrıdığı için doktora götürülen ve b-akire olmasına rağmen ha-mile olduğu anlaşılan 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi E.T. doğum yaptı. E.T.’nin babası S.T., kızının kendi sp-ermini sildiği b-ezi c-insel o-rganına s-ürdüğü için ham-ile kalmış olabileceğini belirtirken, kızın dünyaya getirdiği sağlıklı kız bebeğin babasının belirlenmesi için DNA testi yapılacak.

Esrarengiz olay, Aydın’ın merkeze bağlı Umurlu Beldesi’nde 5 ay önce ortaya çıktı. Annesine karnının şişm-eye başladığını ve sürekli ağrıdığını söyleyen ilköğretim öğrencisi 14 yaşındaki E.T., ailesi tarafından Aydın’daki özel bir hastaneye götürüldü.

Kontrollerde E.T.’nin bak-ire olmasına rağmen 5 aylık ha-mile olduğu anlaşıldı. Durumu öğrenen anne ve baba büyük şok yaşarken, hastane yönetimi durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

BABASININ SPERMİ Mİ BULAŞTI?

E.T.’nin babası S.T., “Kızımın ha-mile kaldığı söylenen tarihlerde eşi-mle ilişk-iye girmiştik. İli-şki sonrasında da sp-ermleri sild-iğim be-zi ba-nyoya atmıştık. Kızım o bezi vaj-inasına sürmüş olabilir. Başka bir erkekle ilişkiye girmesine ihtimal vermiyoruz” dedi.

Muayenesinde c-insel ili-şkiye girdiğine dair bulguya rastlanmayan E.T. psikolog kontrolüne alındı. Soruşturma kapsamında Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı, E.T.’nin durumuna -ilişkin uzmanlardan destek aldı. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, E.T.’nin iliş-kiye girmeden h-amile kaldığı yönünde rapor hazırladı. Uzmanlar da kı-zlık zarı yırtılmadan ve c-insel il-işkiye girmeden ham-ile kalınabileceğini doğruladı.

NORMAL DOĞUM YAPTI

Olayın ortaya çıkmasından 4 ay sonra, önceki gün küçük E.T., gizlice getirildiği Aydın Zübeyde Hanım Kad-ın Do-ğum ve Ço-cuk Hastanesi’nde normal doğumla sağlıklı bir kız b-ebek dünyaya getirdi. E.T. bebeği ile birlikte taburcu edildi. Bebeğin baba adı bölümü raporda boş bırakılırken, Valiliğin aileyle ilgilenecek psikolog görevlendirdiği bildirildi.

DNA TESTİ İÇİN BABADAN DA NUMUNE ALINDI

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı, E.T.’nin dünyaya getirdiği bebeğin babasının tespiti için DNA testi yapılacağını söyledi. Verdiği, ‘bezden bulaşmış olabilir’ yönündeki ifadenin ardından, baba S.T.’den de numune alındığını ve Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini aktaran Tırpancı, gelecek sonuca göre hareket edileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir