ORC İstanbul ilçe anketini açıkladı 4 İlçe el değiştiriyor

ORC İstanbul ilçe anketini açıkladı 4 İlçe el değiştiriyor

ORC Araştırma Şirketi, İstanbul’un ilçelerinde yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. Buna göre CHP bir ilçesini Ak Parti’ye, Ak Parti ise 2 ilçesini CHP’ye kaptırıyor. Yine CHP’li Şişli DSP’ye geçiyor.24 Haziran 2018’de yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde en yakın tahmini bulan ORC Araştırma Şirketi, İstanbul’un ilçelerine özel yeni bir anket yayınladı.Ankete göre İstanbul’da 39 ilçenin 24’ünde AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı, 14’ünde ise CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı önde. Yine CHP’li Şişli ise DSP’ye geçiyor.

Cumhur İttifakı’nın önde olduğu ilçeler:Şile, Tuzla, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Beykoz, Çekmeköy, Zeytinburnu, Sultangazi, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Güngören, Eyüpsultan, Fatih, Esenler, Beyoğlu, Bayrampaşa, Bağcılar, Bahçelievler, Arnavutköy, Avcılar, Ümraniye, Üsküdar, Başakşehir.Millet İttifakı’nın aldığı ilçeler:

Bakırköy, Beşiktaş, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Adalar, Ataşehir, Kadıköy, Kartal, Maltepe.HANGİ İLÇE EL DEĞİŞTİRİYOR?Anket sonuçlarına göre uzun yıllar CHP’nin yönettiği Avcılar AK Parti’ye geçiyor.Ayrıca, Esenyurt ilçesi ile Küçükçekmece ise AK Parti’den CHP’ye geçiyor.Yine, CHP’de olan ve Mustafa Sarıgül’ü aday gösteren Şişli ise DSP’ye geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir